Скопјанец нападнал колега

Скопјанец  физички нападнал колега во објект на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, соопшти МВР.

„На 29.11.2022 во 22.30 часот во Полициската станица Центар, И.В.(30) од Скопје пријавил дека околу 21.20 часот во објект на бул.„Гоце Делчев” во Скопје бил физички нападнат од неговиот колега А.С.“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот