Скокнал во Матка, испливал со крвава глава – Слободен печат
ВестиХроника

Скокнал во Матка, испливал со крвава глава

Околу 18.10 часот Ч.Н. (19) кој бил со друштво на Матка, од голема висина скокнал во езерото. Според пријавата, момчето најверојатно се удрило во карпа под водата и кога испливало на површина обилно крварело од главата.

Момчето било пренесено во Ургентниот центар на скопските клиники.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close