Скокнал од камион, па завршил во болница

Во полициската станица во Крива Паланка вчера околу 14.40 часот било пријавено дека во Итната помош со повреди бил донесен Г.Л. (43) од Куманово.

Според пријавеното, на патот во изградба помеѓу селата Т’лминци и Градец, кај место викано „Крстата падина’’, Г.Л. изгубил контрола над товарното моторно возило „МАН“ и скокнал од возилото. Притоа здобил тешки повреди, информираат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица од Крива Паланка.

Прочитајте и...  Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Прочитај повеќе

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден

Тешко повреден велосипедист на булеварот „Александар Македонски”

Жител на Шишево е повреден во синоќешното невреме

Изгоре „сеат алтеа“ во Ново Лисиче

Горан Наумовски