Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Се ближи крајот на зимскиот преоден рок во Топ 5 европските лиги, во Шпанија, Англија, Франција Италија и Германија завршува на 31 јануари.

Како што и се најавуваше пред почетокот на зимскиот преоден рок во Топ 5 европските лиги, тројца играчи од скандинавските држави ќе биде во центарот на вниманието овој месец на фудбалскиот пазар.

Кристијан Ериксен, данскиот интернационалец кој досега ги бранеше боите на Тотенхем, беше официјално промовиран на „Џузепе Меаца“.

Потоа, шведската легенда Златан Ибрахимовиќ кој ја заврши американската авантура во Лос Анџелес Галакси, одлучи да се врати во својот поранешен клуб Милан.

И на крајот норвешката „гол-машина“ Ерлинг Халанд после одличните шест месеци во Салцбург, одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд каде што имаше фантастично деби.

Се ближи крајот на зимскиот преоден рок во Топ 5 европските лиги, во Шпанија, Англија, Франција Италија и Германија завршува на 31 јануари.

Прочитајте и...  Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат