Скандалозното видео за децата што пејат за проститутки и за дрога, настанало на детски роденден во Македонија!

Снимката на децата чии гласови уште не мутирале, а гласно пејат за дрога и за проститутки, повторувајќи ги зборовите на стиховите од песната „Ух“ на српскиот трапер Девитo, всушност настанала во Македонија, на детски роденден, а родителите биле во истата просторија.

Сепак, исто се однесуваат и иста музика слушаат и децата од Србија и на цел Балкан, дознава Блиц од диџејот кој ја пуштал музиката забележена на виралната снимка.

Децата на снимката имаат 12-13 години, а песната „Ух“ дури не била ни прва, открива диџејот.

„Веќе три години работам во Македонија во клуб за деца и малку по малку станав еден од најпознатите диџеи за деца во цела Македонија, а причина за тоа е што на секое дете му исполнувам желба“, рекол диџејот Борјан Илковски (21).

Прочитајте и...  Објавен повикот за технолошки развој за брзо прилагодување

Во кој македонски град и кога точно настанала снимката Борјан не сакал да каже, но повторувал дека ги прашувал родителите дали е во ред децата да слушаат што сакаат и дека добил потврден одговор – „само нека играат и пејат“.

Спорната песна која на Јутјуб од крајот на јуни до сега има повеќе од 8,5 милиони прегледи ја снимил изведувачот Девито. И тој на својот приватен Инстаграм ја споделил оваа снимка со коментар „нема понатаму“.

Прочитај повеќе

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Шпанската влада ќе им дава по 462 евра месечно на најсиромашните граѓани

Слободен печат

Спасовски: Земјоделството е еден од носечките столбови за развој на вкупната економија

Слободен печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Уапсен полицаецот кој го гмечеше и под чии нозе почина Афроамериканецот Џорџ Флојд (ВИДЕО)

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот Караџовски

Слободен печат

Балканци се вратија од крузер и направија скандал во авионот: Пиеле, пушеле и ги нападнале стјуардесите (ВИДЕО)

Слободен печат

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кичево презема мерки да го изолира првиот случај со ковид-19

Слободен печат

Граѓани на Минеаполис одржаа и мирен протест со танцување и пеење (ВИДЕО)

Слободен печат