СКАНДАЛ ВО ТИРАНА: Мајка се проституира на улица, малолетните деца и договараат клиенти (ВИДЕО) - Слободен печат

СКАНДАЛ ВО ТИРАНА: Мајка се проституира на улица, малолетните деца и договараат клиенти (ВИДЕО)

Во емисијата „Стоп“ во албанската Телевизија Клан, синоќа беше објавен скандалозен случај на проституција на жена во една од главните улици на Тирана. За ваквата состојба загриженост изразиле околните жители, кои неколкупати се жалеле во полицијата, но не добиле решение. Сè се случува како ритуал секоја ноќ после 22:30 часот и тоа пред носот на полицијата.

Она што го прави овој настан уште пострашен е присуството на две малолетни деца на жената што се проституира на улица. Нејзиниот најстар син е на 12 годишна возраст, а најмладиот на 6, тие и служат како подведувчи на нивната мајка. Преку скриена камера, „Стоп“ било откриено дека 12-годишното момче преговара со потенцијалните клиенти и возачи на автомобили кои застануваат тука за неговата мајка. Жителите од околината, под услови на анонимност, велат дека ситуацијата станала вознемирувачка.

Прочитајте и...  Една економија може да профитира од појавата на коронавирусот

– Неколку пати отидовме во полиција. Таа е една госпоѓа со две малолетни деца која доаѓа после 22:30 часот и ги чека своите клиенти тука. Децата имаат околу 12 години, девојчето е 7 години. Дванаесетгодишното дете врши улога на подведувач на мајката. Тука се собираат голем број автомобили, викаат, децата плачат. Понекогаш клиентот не ги дава парите, се тепаат со тупаници, се навредуваат. Се плашиме да излеземе – вели жител од ова населба.

Инфилтрирано лице од емисијата „Стоп“, кој се појавува како клиент, ја откри целата оваа криминална активност преку скриена камера. Неколку метри подалеку стои полициска патрола, која не се меша, туку стои во дистанца. Госпоѓата што се проституира вели дека ги познава полицајците и не и предизвикуваат проблеми, пренесува ТВ Клан.

Прочитајте и...  Се очекуваат поповолни состојби во преработувачката индустрија и зголемување на бројот на вработени

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Прочитај повеќе

Мираковска: Повеќе од седум години имаме систем во кој јавното обвинителство не може да си ја заврши својата работа

Слободен печат

(ВО ЖИВО) Толпата која маршира за правда пристигна пред комплекс судови

Слободен печат

Ангеловска: Ако енергијата за политичко поентирање се трошеше на работа, многу побрзо ќе се развиваме

Слободен печат

Судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители се сега на потег

Слободен печат

(ВИДЕО) Почна Маршот за правдата

Слободен печат

Законот за Јавно обвинителство ја води Македонија поблиску до целта

Слободен печат

Остави Коментар

8 − седум =

Прочитај повеќе

Апатурај: Назадувањето со Договорот од Преспа ќе има последици за земјата во НАТО

Слободен печат

Србија ќе донира два милиони евра за штетите од земјотресот во Албанија

Слободен печат

Ахмети: ДУИ ќе се ангажира за владеење на правото, ќе се залага за ветинг на институциите

Слободен печат

Распуштеното Собрание и датата за предвремени избори во фокус на американските медиуми

Слободен печат

Првата дама Елизабета: Вашата приказна може да инспирира некој друг, затоа споделете ја

Слободен печат

Светската трговија слаба на стартот на 2020 година, можно поголемо влошување

Слободен печат