Скандал во Шпанија: На натпреварувачка во реално шоу ѝ е пуштена снимка на која ја силуваат (ФОТО)

Шпанија ја тресе скандал од сериозни размери. Учесничката во шпанското реално шоу „Големиот брат“ или како што во Шпанија се нарекува „Gran Hermanо“, Карлота Прадо (24) продукцијата во исповедалницата ѝ покажала видеоснимка на која се гледа како колега од шоуто ја силува.

Снимката не била емитувана во етер, но стигнала во рацете на шпанските медиуми, а јавноста е згрозена.

Mediaset España

Шпанските медиуми пишуваат дека шокираната девојка во неверување ја гледала снимката и ги молела продуцентите да ја прекинат, а глас ѝ одговара дека се случило нешто за што не била свесна и дека мисли дека треба да дознае за нападот.

Откако на една од забавите во куќата испила неколку чаши алкохол повеќе, девојката изгубила свест и не знаела што се случува околу неа, а натпреварувачот Хозе Мариа Лопез (26) ѝ помогнал да дојде до креветот. Карлота претходно во шоуто започнала романса со него, но не се согласила за полов однос, а не била ни во состојба да го направи тоа.

Прочитајте и...  Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Шпанскиот портал El Confidencial пишува дека на снимката се слуша како девојката вели дека „не може“, а Лопез го обвинуваат дека започнал сексуален однос кој траел неколку минути, додека продуцентите не го запреле.

Следниот ден Лопез бил исфрлен од шоуто, а несреќната Карлота во исповедалницата дознала што се случило.

Оваа ситуација датира од 2017 година, но последниве денови е актуелна во шпанските медиуми, а окарактеризирана е како „ТВ скандал број 1 во Шпанија“.

Mediaset España

Прочитај повеќе

Виц на денот – Глупи прашања

Слободен печат

Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот

Слободен Печат

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Иако се навлезени во шестата деценија од животот, сѐ уште важат за едни од најубавите жени во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тамара ужива со семејството: Нема море, но има разладување (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Необичен феномен: Додека цел свет се загрева, една точка во Атлантскиот Океан станува сè поладна

Слободен печат

Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Слободен печат

Бизнисмен си купил златна маска за да се заштити од корнавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Создадете нова слика за себе со овие вежби за самодоверба!

Слободен печат