Скандал во Бољшој театарот: Бараат и по 50.000 долари, а кладилниците ги одредуваат улогите!

Поранешната балерина Анастасија Волочкова (43) изјавила дека е во одлична форма и спремна повторно да се појави на сцената како Жизела и Бајадера. Како што пренеле руските медиуми, балерината позната по скандалите, последните неколку месеци се изгладнува, а следбениците ги известува за секој килограм што ќе го изгуби.

„Само пуштете ме на сцена“, рекла таа и се надоврзала на приказната за корупција во Бољшој театарот, чиј член и самата таа некогаш била.
„Сето тоа што тие го воведоа во Бољшој театарот е корупција, криминал и посипување со сумпорна киселина. Во јавноста се споменува дилемата за тоа колку чини за некој што тек пристигнал од балетската школа, стане член на ансамбалот и 32-от Лебед. Во прашање е сума од 50.000 долари. Исто така постои и кладилница кога се во прашање главните улоги“, раскажала оваа балерина.

View this post on Instagram

А какие купальники выбираете вы? Многие ли из вас могут позволить себе надеть мини бикини на своё тело? Но многие могут обсуждать.😂 Котики мои, телеса свои приведите в порядок, а потом советуйте как мне жить. И не удивляйтесь, почему мужья бросают многих…😉 #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #балеринавзазеркальецирка

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Волочкова се присетила колку многу ја повредиле од овој театар, бидејќи и дале отказ поради тоа што не сакале да и ги дадат парите што ги заработила.

И покрај тоа што била примабалерина, таа не прима пензија за тоа. Се до 2003 година, Анастасија Волочкова била примабалерина во Бољшој театарот.

View this post on Instagram

Как вам мои перевоплощения?😂 Эти эксперименты провели Павел Назаров @beautymoscow2 и Андрей @mr_batsuev 🌺 Хорошего вам дня. И помните, что билеты на мою премьеру "Балерина в зазеркалье цирка" на 20 е ноября в Вегасе можно приобрести на моем сайте Volochkova.ru 🌺 #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #балеринавзазеркальецирка

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Како што самата навела, договорот го прекинала сред муабетите за нејзината „прекумерна“ тежина.

Ова и било кажано на балерината од страна на директорот на театарот, кој тврдел дека тогаш немале партнери за неа кои би можеле да ја подигнат.

View this post on Instagram

Вам как кажется, мне больше подходит образ белого или чёрного Лебедя?🐣 А мне вот кажется, что надо опять отключить комментарии😂 Только решила попробовать общаться тут с людьми… Без моральных уродов, недолюбленных тёток, хейтеров и ботов, видимо моя страничка, скучна…😂 Опрос: отключаю комменты? Так без них мило… 😂 #анастасияволочкова #волочкова #балет #россия #я #любовь #радость #цветы #счастье #мы #спорт #творчество #volochkova #instagood #be #love #me #enjoy #best #good #ballet #друзья #дом #книги #настроение #премьера #платазауспех #солнце #дом

A post shared by Анастасия Волочкова (@volochkova_art) on

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат