СКАНДАЛ СРЕДЕ ИЗБОРИ ВО УНГАРИЈА: Објавени експлицитни снимки од близок соработник на Орбан кој учествувал во оргии

Снимката која се појави на интернет датира од мај минатата година и снимена е на јахта во близина на Дубровник.

Денешните локални избори во Унгарија се проследени со с*кс скандал, откако на интернет се појави видео-снимка од оргијата на Жолт Боркаи, поранешен олимписки шампион во гимнастика и градоначалник на градот Ѓер.

Претходно, на девет дена пред изборите, се појавија првите фотографии од политичарот, кои оставија дамка врз неговата предизборна кампања.

Функционерот од владеачката партија Фидес е близок соработник на премиерот Виктор Орбан, што дополнително го привлече вниманието на јавноста.

По скандалот, Боркаи му се извини на неговото семејство, но одби да поднесе отставка.

На снимката од мај минатата година, кој е направен на јахта во близина на хрватскиот град Дубровник, Боркаи е снимен и сликан како ужива во друштвото на неколку проститутки од Хрватска.

Прочитајте и...  Променливо облачно време со повремен дожд, температура до 24 степени

Тој призна дека снимката е автентична, но ги демантираше наводите дека консумирал дрога на оргиите. Боркаи во предизборната кампања за локалните избори се претставуваше како семеен човек и ги промовираше христијанско-конзервативните вредности на партијата Фидес на Орбан.

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат