17.8 C
Скопје

Скандал на ТВ: Се степаа новинари поради бизарна причина

Двајца новинари на спортската редакција на италијанската државна телевизија РАИ се степаа, а епилогот од истата, еден новинар заврши во болница, пишува „Кориере дела сера“.

Според весникот, учесниците во тепачката се двајца новинари ветерани, едниот има 52 години кој известува за фудбал, а другиот има 58 години кој ги следи случувањата во боксот.
Веднаш интервенирала полицијата, а еден од учесниците во тепачката со возило на брза помош е пренесен во болница. Причината за тепачката е бизарна, тие влегле во физичка пресметка поради климатизер.

Поврзани вести

Димитриевски и Рајо Ваљекано се враќаат во шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Слободен печат

Барселона во сè полоша ситуација, a Лапорта најави уште неколку засилувања!?

Слободен печат

Ивановски со бронза од Кипар и нов државен рекорд – на потег се МОК и Атлетската федерација!

Слободен печат

ФОТО: Македонските репрезентативци тренираа на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат

Ракометарите убедливо загубија на вториот тест со Србија

Слободен печат

Остави Коментар