Скандал ја тресе Премиерлигата: Оженети фудбалери имале оргии со ескорт девојки

Англискиот таблоид „Дејли Стар“ неодамна ексклузивно објави дека оргиите најчесто се правеле на скапи јахти и на нив учествувале девојки од агеницјата „Cinderella Escorts“.

„На оргиите може да влезат само тие што добиле покана и мораат да платат 30.000 фунти, додека на банкарската сметка треба да имаат 10 милиони“, тврди „Дејли Стар„.

Приказната на таблоидот ја потврдуваат и девојки кои биде присутни на тиа забави и оргии и откриле дека за една вечер заработувале и по 20.000 фунти.

Откако се појави приказната во британската јавност, полека почнаа и девојките да зборуваат за забавите. Извесна ескорт девојка, Александра, тврди дека осум месеци била во врска со оженет фудбалер од Премиер лигата кој има 23 години. Врската прекинала откако фудбалерот сфатил дека жена му е бремена.

Прочитајте и...  Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

– Доколку не беше оженет, вертојатно и сега би биле заедно бидејќи нашата врска беше вистинска. Се ми плаќаше, а јас уживав во тоа. Заедно одевме на одмори, но тоа беа места далеку од очите на јавноста за да не биде „фатен“ од папараците. Се гледавме еднаш во три недели и тоа на три дена, а дневно имавме и по 3-4 пати секс – тврди Александра.

Прочитај повеќе

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат