Сити сака да си го врати Санчо

Манчестер сити е подготвен да се вклучи во трката со Манчестер јунајтед за потписот со фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејсон Санчо. Младиот 19-годишен англиски репрезентативец, помина две години во академијата на Сити, по што премина во Борусијата каде се етаблира како еден од најдобрите млади фудбалери на денешницата.

Според „Билд“, челниците на Манчестер јунајтед веќе имале средба со директорите на „милионерите“, а за време на паузата поради репрезентативните настапи, се очекува во Германија да пристигне делегација и од Манчестер сити.

„Граѓаните“ увидоа дека предвреме се откажаа од услугите на Санчо и на инсистирање на Пеп Гвардиола се подготвени да ја платат сумата која ја бара Борусија за да го вратат англискиот репрезентативец во своите редови.

Прочитајте и...  Гомез го напушти Манчестер јунајтед

Борусија им порача на заинтересираните екипи нема да ги разгледува понудите под 100 милиони фунти. Џејдон Санчо досега за Борусија настапи на 69 натпревари и има учинок од 18 голови и дури 30 асистенции. Оваа сезона младиот англиски репрезентативец постигна три гола и има уште шест асистенции.

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гризман е како буре барут, двете екипи од Манчестер тропнаа на вратата на Барселона

Слободен печат

МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

Слободен печат

Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Слободен печат

Јунајтед слави, Конте го договори најголемото промашување

Слободен печат

Шокантната одлука на Меси предизвика бура, дали е време за преселба во Премиер лигата?!

Слободен печат

Ѓоковиќ доби неверојатен портрет на терен во Белград и им се обрати на колегите за УС Опен

Слободен печат