Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Манчестер сити повторно забележа убедлив триум во Премиер лигата, со 0:5 го совладаа Брајтон. Ова беше трети натпревар во последните шест кола „граѓаните“ да победуваат со 5:0.

Сите дилеми околу победникот беа решени за нешто повеќе од половина час, од 21. до 57. минута кога беа постигнати четири гола.

Голеадата ја отвори Рахим Стерлинг во 21. мината и тоа беше првиот од неговите три гола на овој натпревар. о листата на стрелците се запишаа уште и Габриел Жесус и Бернардо Силва.


Манчестер сити со оваа победа го зацементира второто место на табелата со 72. бодови, додека Брајтон се наоѓа на 15. позиција со 36. бодови.

Прочитајте и...  Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Прочитај повеќе

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат