Сите зборуваат дека се здебелила: Ријана без фотошоп (ВИДЕО)

Иако веќе цела деценија важи за една од најзгодните жени на светската јавна сцена, Ријана веќе две години води војна со килограмите.

Другата важна промена во нејзиниот живот е што музичката кариера ја стави на страна, а акцентот го стави на линиите за козметика и облека.

Интересно е што поп-ѕвездата трипати повеќе заработува од овие два бизниси отколку од музиката.

Бидејќи постојано се наоѓа на мета на критичарите поради килограмите, Ријана реши да објави видеоснимка на која може да се види како навистина изгледа.

Мислењата се поделени, па така, иако сите го забележуваат вишокот килограми, едни истакнуваат дека добро се држи, а други порачуваат дека треба да поведе сметка за килограмите.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат