Сите врботени во Белата куќа му пееја „Среќен роденден“ на Трамп (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Сите врботени во Белата куќа му пееја „Среќен роденден“ на Трамп (ВИДЕО)

Претседателот на САД  Доналд Трамп, кој денеска наполни 73 години.

Неговите соработници и присутни на настанот во Белата куќа, со песна и силен аплауз му го честитаа роденденот на претседателот, кој дојде да одржи говор за реформите во здравствениот систем.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close