Сите војници кои беа повредени во вчерашната сообраќајка се пуштени на домашно лекување

Ниту еден од повредените припадници на Армијата во вчерашната сообраќајна несреќа не е задржан во штипската Клиничка болница. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска за МИА изјави дека сите повредени се испратени на домашно лекување.

Според лекарите кои вчера ги прегледуваа 16 припадници на Армијата,  возачите на автобусот и на комбито се со телесни повреди, вообичаени набиеници и скршеници.

Повредените војници се надвор од животна опасност, моментално траат прегледите и снимањата

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова истакна дека сега ќе се чека да се утврдат причините за сообраќајната несреќа.

Несреќата се случи вчера пред седум часот на патот Радовиш-Штип кај местото викано „Осми километар”, при судир на автобус и комбе. Припадниците на Армијата со автобусот патувале од Радовиш и Струмица,  кон работните места во касарните во Штип и Скопје.

Во сообраќајката на патот Штип-Радовиш се повредени 17 припадници на Армијата

Прочитајте и...  Сите заклучоци од денешната седница на Владата

Поврзани вести

И чеченскиот лидер Кадиров со обвинување за Макрон: Tој само го разгорува огнот, наместо да го гасне

Илинка Иљоска

Сите заклучоци од денешната седница на Владата

Слободен печат

Шефот на француската дипломатија: Повиците за бојкот на француските производи се ограничени

Илинка Иљоска

Дуел на ранети лавови

Слободен печат

Орбан изразува надеж дека Трамп ќе биде реизбран

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Областа околу Триумфалната капија во Париз евакуирана поради закана за бомба

Илинка Иљоска

Остави Коментар