СИТЕ СЕ ЗБУНЕТИ: Дали Руни игра за Манчестер јунајтед? (ВИДЕО)

Англискиот напаѓач во 2004 година од Евертон се пресели во редовите на Јунајтед за 37 милиони евра и оттогаш одигра 559 натпревари за овој клуб, и постигна 253 голови.

Руни стана легенда на „Црвените ѓаволи“, а во 2017 година одлучи да се врати во Евертон, каде помина една година пред да направи трансфер во САД. На почетокот од месец август донесе одлука да се врати во Англија, па така потпиша договор со Дерби Каунти каде што ќе ја има улогата на играч-тренер од јануари 2020 година.

Сепак, овие денови многу навивачи на Манчестер јунајтед беа збунети откако забележаа еден интересен детал од натпреварот на младиот тим против Лестер.

Прочитајте и...  Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Играчот на Јунајтед постигна одличен гол од слободен удар, а многумина кои го гледаа од зад грб и сите како да помислија дека станува збор на Руни поради сличната фризура.

Но, стануваше збор за младиот фудбалер Марк Хелм, но тоа не им пречеше на фановите на Јунајтед на социјалните мрежи да се пошегуваат на сметка на легендарниот Руни.

Прочитај повеќе

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат