Сите се прашуваат КАДЕ Е ОВА МЕСТО: Многумина се збунија поради овој патоказ во МАКЕДОНИЈА

На фејсбук-групата Грчкаинфо, се појави фотографија која предизвика лавина коментари.

Како што се гледа на фотографијата, од тоа место до Белград има 555 км, а и до Атина има исто така 555 километри.

Од коментарите се гледа дека оваа табла се наоѓа во Македонија и тоа во местото Мрзенци, каде што има и одморалиште за сите оние кои патуваат кон Грција.

Многумина помислиле дека станува збор за скриена камера бидејќи стрелката покажува ист правец.

Сепак, стрелката всушност покажува правец кон патот каде што се врши одвојување: лево за Белград, десно за Атина.

Прочитајте и...  Истече рокот за доставување ценовници за платено политичко рекламирање на медиумите

Прочитај повеќе

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Научниците донесуваат лоши вести: Ако сте имале повеќе од 10 сексуални партнери, можно е да заболите од рак

Слободен печат

Некои луѓе шират радост кај и да одат, додека другите шират само кога си одат: Животните мудрости на Оскар Вајлд!

Слободен печат

Тајната на Рудолф Нуреев: Невиност загубил со 25 години постара жена, а ја сакал балерината од Куба

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град! (ФОТО)

Слободен печат

Кутија цигари дневно го старее мозокот за 11 дена

Слободен печат

Остави Коментар

6 + 9 =

Прочитај повеќе

Три хороскопски знаци кои ќе имаат пролет од соништата: Неверојатна енергија, силни емоции, деловни пресврти

Слободен печат

Наши миленици: Мишо

Слободен печат

Присила Присли: Преку ден ученичка, навечер фатална жена (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

слободен печат

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Караоке политика за разочараната чаршија

Мирослав Грчев