Сите се прашуваат КАДЕ Е ОВА МЕСТО: Многумина се збунија поради овој патоказ во МАКЕДОНИЈА – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеЗабаваМагазин

Сите се прашуваат КАДЕ Е ОВА МЕСТО: Многумина се збунија поради овој патоказ во МАКЕДОНИЈА

Многумина помислиле дека станува збор за скриена камера бидејќи стрелката покажува ист правец.

На фејсбук-групата Грчкаинфо, се појави фотографија која предизвика лавина коментари.

Како што се гледа на фотографијата, од тоа место до Белград има 555 км, а и до Атина има исто така 555 километри.

Од коментарите се гледа дека оваа табла се наоѓа во Македонија и тоа во местото Мрзенци, каде што има и одморалиште за сите оние кои патуваат кон Грција.

Многумина помислиле дека станува збор за скриена камера бидејќи стрелката покажува ист правец.

Сепак, стрелката всушност покажува правец кон патот каде што се врши одвојување: лево за Белград, десно за Атина.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close