Сите на Косово ги знаат мапите за размена на територии – Слободен печат
ВестиРегион

Сите на Косово ги знаат мапите за размена на територии

Политичкиот коментатор Фисник Халими во дебатна емисија на РТК рекол дека сите политички фактори на Косово ги имаат видено мапите на размена на територии меѓу Косово и Србија. 

„Тоа не се мапи на поделба туку на размена на територии. Тоа сите го знаат и точно се знае што ќе биде разменето и дека мапите не се воопшто лоши.“, рекол Халими.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close