Сите ја сметале за „грдото пајче“, но таа сепак го добила својот среќен крај! (ФОТО)

Кучето Мориса долго време имало потешкотии да го пронајде својот дом поради изгледот, а некои едноставно се откажувале од посвојување кога ќе виделе „грдото пајче“. Мориса со месеци била во Домот за животни откако била спасена од домаќинство во кое била запоставена со повеќе други животни.

„Мориса навистина изгледа необично и е доста стара. Бидејќи имаше повеќе здравствени проблеми мислевме дека никогаш нема да може да најдеме семејство за неа“, изјавил Крег Хорслер, управителот на Домот.

Меѓутоа, сопственичката Риа Мае веднаш се заљубила во неа и одлучила да ѝ обезбеди нов дом и семејство.

Таа добила ново име, Мортиша и дошла во домот на Риа и нејзината 14-годишна чивава Пи.

„Секаде ја носам Мортиша со себе и дури купив количка каде што нема да е проблем доколку сме повеќе часа надвор. Таа има 13 години и не може многу долго да оди. Дури бевме и на концерт заедно, каде Мортиша гледаше од удобноста на својата количка“, изјавила Риа.

Таа отворила инстаграм-профил со надеж дека луѓето ќе видат колку е убаво да се има и повозрасно куче. „Грдото пајче“ сепак ја доби својата бајка со среќен крај.

Прочитајте и...  Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Прочитај повеќе

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат

Виц на денот: Туѓи грешки

Слободен печат

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат