Синот на Шварценегер е негова копија! (ФОТО)

Жозеф Баена изгледа идентично како неговиот татко Арнолд Шварценегер во младите денови. Тоа го заклучија пријателите на младиот бодибилдер откако тој објави полу-гола фотографија во која го покажува своето фит тело.

22-годишниот Жозеф вредно вежба во теретана како би имал со што да се пофали и не се срами тоа да го сподели со обожавателите.

„Ист татко ти!“, „Каков татко, таков син“ и „Ова е плукнат Арнолд од млади денови“ беа само некои од коментаририте на неговите пријатели.

Секако, тато Арнолд е горд на трудот на неговиот син во теретана и што Жозеф одлучил да ги следи неговите постапки, пренесува порталот HollywoodLife.

Исто така, Жезеф за роденденот на Арнолд објави заедничка фотографија од теретана во која откри дека татко му е негов најдобар партнер во тренинзите.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат