Синот на Пирс Броснан е згоден „боли глава“! Можеби, позгоден од Џејмс Бонд, проверете (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоМода

Синот на Пирс Броснан е згоден „боли глава“! Можеби, позгоден од Џејмс Бонд, проверете (ФОТО)

Манекенот Парис Броснан има барем еден многу славен фан. Неговиот татко Пирс кој му аплаудира од првиот ред на Лондонската модна недела.

Најмладиот член на семејството Броснан се вика Парис (18). Тој е исто толку фасцинантен како татко му. Толку е згоден што супермоделката Наоми Кембпел го ангажирала да биде модел за нејзината хуманитарна ревија на Лондонската модна недела. Неговиот славен татко, Пирс, гордо аплаудирал од првиот ред.

На модната писта Парис бил во друштво на „ангелот“ од Викторијас Сикрет, Стела Максвел.

Пирс на настанот пристигнал облечен во стилот на Џејмс Бонд – црн елегантен костум, бела кошула, пеперутка-вратоврска и елегантни очила за сонце.

Ова не е прв ангажман на Парис во модниот свет. Претходно, тој бил модел и за Балмен, Ралф Лорен и Москино.

Credit: Iodonna

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close