3 C
Скопје

Синот на човекот што доби срце: Семејството на Емилија да знае дека нејзиното срце уште чука

Васил Огненовски, синот на човекот што доби срце од починат донор не ја криеше радоста што неговиот татко успеа повторно да ја добие најважната битка.

Тој изрази голема благодарност и сочуство до семејството на починатата Емилија од Дојран.

„Ќе кажам само едно големо благодарам што со донирањето се спасија три животи. Еднаш докторите го вратија татко ми во живот, сега ова е вторпат. Да стивне болката и очекуваме да се запознаеме со семејството на Емилија. Да изразиме сочуство и да знаат дека срцето на нивната ќерка, мајка, сестра, се уште чука. Тоа не поврзува“, рече Огненовски.

Прочитајте и...  Зошто вчеравечер доцнеше статистиката за ковид-19?

Поврзани вести

Караџовска: Колегите од ИЈЗ знаат како е да не се прибереш дома со семејството, а вие коментирате дека доцнела ковид статистиката

Слободен печат

Царовска: Унапредувањето на стручното образование е наш приоритет

Слободен печат

Кандидатот за градоначалник на ТМРО најави повеќе пари за штипскиот Дом на млади

Слободен печат

Лесни дроги против тешкотиите во угостителството

Слободен печат

Кандидатот за градоначалник Николов ветува 100 куќи за социјално загрозени семејства во Штип

Слободен печат

Во Албанија 832 новозаразени и 12 починати од Ковид-19

Илинка Иљоска

Остави Коментар