Синоќа биле санкционирани 170 возачи

Над 170 возачи биле казнети синоќа во Скопје за брзо возење, алкохол и други сообраќајни прекршоци, информираат од МВР.

При контролата што ја спровело Одделението за безбедност на сообраќајот, биле санкционирани 12 возачи кои ја пречекориле брзината, а утврдено било присуство на алкохол кај 32 учесници во сообраќајот низ сокпските улици.

Според информациите од полицијата, казнети се и тројца возачи на мотори.

Прочитајте и...  Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Прочитај повеќе

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат