Синиша Михајловиќ повторно во болница

Српскиот стручњак Синиша Михајловиќ се врати во болницата „Сант Орсола“ да го започне и третиот циклус на хемотерапијата.

После гостувањето на Јувентус во рамките од осмото коло во Серија А, во кое неговата Болоња претрпе пораз од 1:2, српскиот стручњак одржа говор во соблекувалната.

– Горд сум на вас поради мечот кој го одигравте – им рече Михајловиќ на играчите.

Веднаш после натпреварот со приватно возило беше префрлен во болницата „Сант Орсола“, пренесува италијанскиот спортски дневник „Газета дело Спорт“.

Болоња со девет бодови моментно го има 13. место на табелата, а Миха веројатно во наредните два или три натпревари нема да биде на клупата.

Прочитајте и...  Вистински потег на Хендерсон: Ги собра сите капитени во Премиер лигата

Прочитај повеќе

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат

Нова жешка провокација на најубавата УФЦ борачка во карантин, Ван Зан повторно разголена (ФОТО)

Слободен печат

Коби Брајант постхумно влегува во кошаркарската Куќа на славните

Слободен печат