Синиша Михајловиќ повторно примен во болница

Тренерот на Болоња е примен во болница за да му биде укажана антивирусна терапија.

Српскиот тренер минатото лето дозна дека боледува од леукемија, по што започна процес на лечење со хемотерапија. Михајловиќ досега помина два циклуси на хемотерапија, а вчера повторно беше примен во болница на лечење.

Овој пат на тренерот на Болоња ќе му биде дадена антивирусна терапија која е неопходен чекор по трансплантацијата на коскената срж, објави екипата на Болоња.

„Господинот Михајловиќ утринава е примен на хематолошкиот институт за антивирусно лекување кое е неопходно по трансплантацијата на коскена срж. Медицинскиот персонал верува дека должината на неговиот престој во болницата ќе биде пократок од претходните престои“, наведе Болоња.

Прочитајте и...  Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Прочитај повеќе

Џордан: Коби ми беше како помал брат, во три часот наутро ме прашуваше за кошарката! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Слободен Печат

„ПЕТ ОД ПЕТ“: Кошаркарки на Јужна Дакота приредија шутерско шоу од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Одреден судијата за „Ел Класико“, во Барса се крајно незадоволни!

Слободен Печат

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

1 × четири =

Прочитај повеќе

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат