-1 C
Скопје

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Црногорскиот тим Морнар сериозно се засилува за наредната сезона во која го очекува настап во ФИБА Еврокупот, но и има и големи нескриени амбиции во АБА лигата.

Последно име кое го засили тимот на Морнар е Џастин Робинсон, синот на легендарниот центар на Сан Антонио спарс и на НБА лигата, Дејвид Робинсон.

Џастин има 24 години, висок е 202 сантиметри и игра на крилните позиции, а во изминатите три години настапуваше за славниот Универзитет Дјук.

 

Прочитајте и...  ВИДЕО: Алисон го спаси Ливерпул, мируваа мрежите на „Енфилд“!

Поврзани вести

Македонија ги дозна ривалите во главната фаза на Мундијалот

Слободен печат

ВИДЕО: Најубавиот гол, „цепелин“ на релација Кузмановски – Лазаров!

Слободен печат

СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Слободен печат

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

Слободен печат

ВИДЕО: Манџукиќ имаше успешни прегледи, наскоро потпис со Милан!

Слободен печат

Не можеше без Кирјос: Повторно нападнат Ѓоковиќ!

Слободен печат

Остави Коментар