Силно невреме во Загреб, летаа покриви, паѓаа дрва, оштетени автомобили (ВИДЕО)

Загреб вечерва го погодилно силно невреме проследено со силен ветер. Во некои населени места неколку згради останаа и без покрив.

Оштетени се и автомобили, а на терен брзо излегле и пожарникарите.

Во Самобор паѓаше град кој направи голема штета.

Tuča u Samoboru 2.7.2019.

Počelo je!Tuča u Samoboru prije nekoliko trenutaka. U Zagrebu naglo zapuhao jak vjetar!Video: Mirela Razum

Publiée par Neverin.hr sur Mardi 2 juillet 2019

Прочитајте и...  Во последните 24 часа регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19, 7 лица починаа

Прочитај повеќе

Дојче Веле: Западен Балкан има големи очекувања од Берлин, кои ни теоретски не можат да се исполнат

Слободен печат

Петар Богојески: Доста ни е од импровизации со кои живееме веќе 30 години

Слободен печат

Шахпаска: Продолжуваме да ја градиме нашата земја по европски пример, современа инфраструктура за современа држава

Слободен печат

Невремето си го направи своето: Чаирчани ловеа риби на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Безос го урна и сопствениот рекорд: Светската економија се урива, а најбогатиот уште побогат

Слободен печат

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Испрани се Македонијо!

Слободен печат

Тегнел: „Шведскиот модел” против коронавирусот е подобар на долг рок

Слободен печат

АХВ: Извршен вонреден инспекциски надзор на сендвичарницата Гранд Бургер

Слободен печат

Ердоган му одговори на Западот за критиките за Аја Софија: Ова е напад врз суверенитетот

Слободен печат

Спасовски: Ние градиме за граѓаните, тие крадат за Белата палата (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винариите (ВИДЕО)

Слободен печат