Силно невреме во Загреб, летаа покриви, паѓаа дрва, оштетени автомобили (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Силно невреме во Загреб, летаа покриви, паѓаа дрва, оштетени автомобили (ВИДЕО)

Оштетени се и автомобили, а на терен брзо излегле и пожарникарите.

Загреб вечерва го погодилно силно невреме проследено со силен ветер. Во некои населени места неколку згради останаа и без покрив.

Оштетени се и автомобили, а на терен брзо излегле и пожарникарите.

Во Самобор паѓаше град кој направи голема штета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close