Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Силното невреме во Црна Гора вечерва предизвика поплави во Котор и Тиват, поради што имаше големи проблеми во сообраќајот.

Од дирекцијата за вонредни состојба на министерството за внатрешни работи на Црна Гора издадоа предупредување дека до понеделник се очекуваат нестабилни временски услови, проследени со дожд, грмежи и силен ветер, пишува Vijesti.me.

Европскиот систем за предупредување за невреме ЕСТОФЕКС издаде предупредување од втор и прв степен за делови од Хрватска и Западен Балкан, наведувајќи дека дел од регионот ќе биде под влијание на пороен дожд и град. Постои можност за торнадо и силни налети на ветер.

Предупредување за Западен Балкан: Најавен пороен дожд, град и можни торнада

Прочитајте и...  Ковид-19 биланс за тетовскиот регион: За една недела починаа 11 лица, се инфицираа 285

Поврзани вести

ВИДЕО | Стефоска: Кога културното добро е во опасност мора да се мобилизираат сите ресурси во државата

Слободен печат

„Последната шајка во ковчегот на овој проект“: САД воведуваат санкции против „Северен тек 2“

Слободен печат

„Нови лист”: Случувањата околу Северна Македонија во изминатите 30 години се огледало на реалноста во ЕУ

Слободен печат

ФОТО: Целосно променет извештајот за убиството на Фахризадех, новите детали ќе ве шокираат

Слободен печат

ВИДЕО | Адамчевски: Бајден ќе изврши притисок врз Борисов и Радев за европска интеграција на Македонија

Слободен печат

ВИДЕО | Пановски: Терапијата што се дава во ковид – центрите во Скопје, треба да се дава и во центрите во внатрешноста

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian