Силниот ветер откорна неколку дрвја во Општина Центар (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Силниот ветер откорна неколку дрвја во Општина Центар (ФОТО)

Силниот ветер предизвикал паѓање на неколку дрва во општина Центар, информираше градоначалникот Саша Богдановиќ на социјалните мрежи.

Денеска во попладневните часови, како што беше најавено и од порано, Скопје го зафати кратко невреме проследено со силен ветер и пороен дожд.

Силниот ветер предизвикал паѓање на неколку дрва во општина Центар, информираше градоначалникот Саша Богдановиќ на социјалните мрежи.

„По краткиот, но силен ветер паднати се дрва на неколку локации во Центар. Екипите се на терен. Пријавете и вие ако забележите паднато дрво на 195, а во случај на дожд и поплавување на бројот на Водовод и канализација на 02 3073010“, напиша Богдановиќ на Фејсбук.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close