Силна експлозија во центарот на Згреб, едно лице загинало - Слободен печат

Силна експлозија во центарот на Згреб, едно лице загинало

Силна експлозија утрово се случило во станбена зграда во центарот на Загреб, при што едно лице загинало, информираат хрватските медиуми.

Безживотното тело е пронајдено во еден од становите на зградата.

На местото на инцидентот се наоѓаат екипи на итна медицинска помош, на полицијата и пожарникари.

Засега нема информации за други жртви или повредени лица, ниту е позната причината за експлозијата.

Прочитајте и...  МВР побара од „Телеграм“ да ја затвори „јавната соба“

Прочитај повеќе

Во Скопје и Тетово во сила препораките и мерките за заштита од загадување

МИА Агенција

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Слободен печат

Трамп очекува мировниот план за Блискиот исток да им се допадне на Палестинците

Слободен печат

Во Германија потврден првиот случај на коронавирусот

Слободен печат

За да се изнајми стан, треба да се дадат куп пари и тон документи

Весна Дамчевска

Кумуцакос испрати писмо до ЕК со грчките позиции за заедничка политика за миграција и азил

Слободен печат

Остави Коментар

three × 1 =

Прочитај повеќе

Српскиот државен врв ноќеска на вонреден состанок расправаше за состојбата во регионот

Слободен печат

Малолетничката порнографија виртуелна, жртвите реални!

Мирослава Бурнс

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.64 денари

Слободен печат

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат