Силна експлозија среде Тирана, четворица повредени (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Силна експлозија среде Тирана, четворица повредени (ВИДЕО)

Постојат сомнежи дека настанот се случил како резултат на експлозија на боца со гас во еден локал

Силна експлозија се случи попладнево во Тирана, на улицата „Васо Паша“, во областа на „Блокот“. Во експлозијата биле повредени четири лица.

Балканвеб јавува дека експлозијата била силна, додека бројни полициски и противпожарни сили ја опколиле областа и се очекува да ја евакуираат зградата, бидејќи големиот чад претставува опасност за жителите.

Од друга страна, според Топ чанел постојат сомнежи дека настанот се случил како резултат на експлозија на боца со гас во еден локал. Експлозијата била мошне силна, а била оштетена и златарницата до локалот.

Од четворицата повредени еден е случаен минувач, а две се работнички од златарницата.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close