20.8 C
Скопје

Силна експлозија одекна во Лесковац: Граѓаните вознемирени од детонацијата

Кратко по 16 часот силна експлозија ги вознемири жителите на Лесковац во центарот на градот, а како што е потврдено, станува збор за пожар што избувнал кај трафостаницата во станбена зграда на улицата Бунатовачка, спроти Соборниот храм, пишува Пинк.рс

Противпожарните служби брзо го изгаснаа пожарот, но струјата беше исклучена во овој дел од градот поради страв дека пожарот ќе се прошири на околните објекти.

Полицијата во Лесковац потврди дека нема повредени.

Како што беше речено, дефектот ќе го санираат надлежните од Електродистрибуција Лесковац.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар