Силјановска на Твитер: Жалам што Стево ја откажа дебатата на Телма, можеше да научи нешто за ЕУ

Професорката Гордана Силјановска-Давкова, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ,  на Твитер го „пецна“ својот противкандидат, Стево Пендаровски, со кој ќе се бори за позицијата претседател во вториот круг на петти мај.

Таа на оваа социјална мрежа изрази жалење поради тоа што Пендаровски ја откажал закажаната дебата за денеска на телевизија Телма, истакнувајќи дека на тој начин пропуштил шанса да „научи нешто за ЕУ“.

„Навистина жалам што Стево ја откажа дебатата планирана за денес на Телма.
А можеше да научи нешто за ЕУ“, напиша Силјановска.

Прочитајте и...  Италија ниту после 15 јуни нема да ги отвори границите за земјите надвор од ЕУ

Прочитај повеќе

Венко Филипче: Вирулентноста опаѓа, новите случаи се од 15 семејства, најголемиот дел без симптоми

Алијанса за Албанци: Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател

Слободен печат

Анкета: Повеќе од половина Грци ќе одат летово на одмор

Слободен печат

Повик од ЕУ до Западен Балкан за потесна соработка во граничното управување

Слободен печат

Нема да се тестираат лицата кои биле надвор од Скопје овој викенд

Слободен печат

Муфтијата Фетаху: Ковид -19 не е игра, туку сериозна и тешка болест

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Протест против расната сегрегација утре во Вашингтон

Слободен печат

Дваесет и пет заболени од Липково, едно лице од Куманово

Слободен печат

Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Кај членови на едно семејство од 10 позитивни, само еден е со симптоми

Слободен печат

Благ пораст на новозаразени со коронавирусот во Австрија

Слободен печат

Во тетовско од 12 новозаболени има и на возраст од 10 до 20 години

Слободен печат