Силен земјотрес во Салвадор – Слободен печат
ВестиПланета

Силен земјотрес во Салвадор

Земјотрес од 5,9 по Рихтеровата скала ги погоди брегот на Салвадор. Потресот е регистриран на 46 км јужно од градот Нуева Сан Салвадор.

Не е издадено предупредување за цунами. Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close