Силен земјотрес го стресе Крит

 Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер го погоди брегот на грчкиот остров Крит, на 89 километри од Ираклион, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Претходно беше соопштено дека земјотресот бил со јачина од 5,9 степени, но подоцна центарот ја зголеми вредноста на 6,1. Земјотресот е регистриран во 05.08 часот по … Продолжи со читање Силен земјотрес го стресе Крит