Силен земјотрес го погоди Кипар

Земјотрес со јачина од 5,1 степени го погоди Кипар денеска, објави Европско-Медитеранскиот сеизмолошки центар.

Потресот се случил на длабочина од 60 километри, недалеку од Ларнака, а тресењето го почуствувале жителите на повисоките катови од зградите, пренесува Ројтерс.

Прочитајте и...  Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар