Силен земјотрес го погоди Чиле

Силен земјотрес денеска го погоди Чиле, а засега нема информации за предизвикана голема материјална штета.

Земјотресот бил со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала.

Според германскиот центар за геолошки истражувања, земјотресот го погоди крајбрежниот дел на централниот дел на Чиле, а епицентарот бил на длабочина од околу 10 километри под површината.

Прочитајте и...  Со „Фавира“ на рецепт и во Македонија ќе се лекува ковид-19

Поврзани вести

Ќе остане или ќе се повлече од Авганистан?: Одлуката на НАТО на министерски состанок во февруари

Слободен печат

ВИДЕО | Арифи: Поради опасноста од ковид-19, новогодишна прослава во Тетово нема да има

Слободен печат

Пејчиновиќ Буриќ: Пандемијата на ковид-19 доведе до зголемување на семејното насилство

Слободен печат

Поради дефект во Козле од 1 после полноќ 20 куќи сè уште без вода

Слободен печат

Шпанскиот крал во изолација по контакт со заболен од ковид-19

Слободен печат

ГП Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници

Слободен печат

Остави Коментар