Сигурен старт на Рома и на Јунајтед

Едни од главните фаворити за триумф во Лигата на Европа, Рома и Манчестер јунајтед, со победи ја сезоната во Лигата на Европа.

Рома на „Олимпико“ со убедливи 4:0 го совлада турскиот Башакшехир. Гол серијата ја започна Каикара со автогол во 42. минута. Во второто полувреме, „римската волчица“ со головите на Џеко, Заниоло и Клајверт дојдоа до убедлив тирумф.

Манчестер јунајтед со голот на Гринвуд во 73. минута дојде до минимална победа над Астана.
Најголемото изненадување го приреди австрискиот ВАЦ кој како гостин ја торпедира Борусија Менхенгладбах со 0:4.

РЕЗУЛТАТИ: Порто – Јанг Бојс 2:1, Глазгов Р. – Феенорд 1:0, Лудогорец – ЦСКА Москва 5:1, Еспањол – Ференцварош 1:1, Гент – Сент Етјен 3:2, Волфсбург – Александрија 3:1, Рома – Башахшехир 3:0, Менхенгладбах – Волфсбергер 0:4, Слован – Бешикташ 4:2, Вулверхемптон – Брага 0:1, Партизан – АЗ Алкмар 2:2, Манчестер јунајтед – Астана 1:0.

Прочитајте и...  НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Прочитај повеќе

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат

Кировски: Ми се јавува Панчев, a мислев дека некој се шегува со мене!

Слободен печат

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Слободен печат

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат