20.8 C
Скопје

Си ја убил мајката со нож

Инцидентот се случил во семејната куќа во населбата Селаковец во Нови Пазар.

Синоќа, момче од Нови Пазар со нож ја убило својата мајка. Инцидентот се случил во семејната куќа во населбата Селаковец во Нови Пазар.

Според неофицијални информации, жената починала на самото место, а убиството е извршено со неколку убодни рани.

Злосторството се случило во семејната куќа на улицата Дубровашка. Сторител на ова дело е психичко болно лице.

Во моментов полицијата спроведува истрага.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар