Си ја продал 12-годишната ќерка во странство за 5.000 евра

Црногорската полиција денеска соопштила оти поднела кривична пријава против 40-годишник од Подгорица, поради сомнение дека извршил кривично дело тргување со луѓе, односно дека ја продал својата ќерка.

Постоеле сомнежи дека тој во 2017 година договорил и организирал превоз од Црна Гора за својата ќерка, која тогаш имала 12 години. Земјата во која заминала не се соопштува.

Осомничениот наводно земал 5.000 евра. Тој сега се наоѓал во затвор поради извршување на друго кривично дело.

Прочитајте и...  Трговскиот дефицит на САД во февруари бил на најниско ниво во последните четири години

Прочитај повеќе

Заразените со коронавирусот сместени во карантинот на Белградскиот саем ќе штрајкуваат со глад

Слободен печат

Швајцарската Влада ги прошири овластувања за да ги принуди компаниите да произведуваат повеќе лекови

Слободен печат

Шпанците повеќе не купуваат тоалетна хартија: Сега панично се фрлија на овие производи, карантинот им ги смени навиките (ВИДЕО)

Слободен печат

Изминатото деноноќие починаа шест лица во Грција, нови 99 се заболени од коронавирусот

Слободен печат

Парични казни за угостители кои среде епидемија послужувале гости во нивните објекти

Слободен печат

Комерцијална банка со понуда за кредитните картички за правни лица, можност за грејс период од шест месеци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Обвиненија против единаесет лица во Делчево

Слободен печат

ЕУ планира помош за Западен Балкан: Короната ја стави на тест европската солидарност

Слободен печат

Венко Филипче најави дека нашите пациенти со Ковид 19, ќе се лекуваат со крвна плазма од излекуваните!

Мирослава Бурнс

Уште една жртва од коронавирус во Албанија, бројката се искачи на 17

Слободен печат

Претседателот на Романија апелира граѓаните да не се враќаат во татковината за Велигден

Слободен печат

Грците преку СМС и мејл ќе добиваат рецепти од лекарите

МИА Агенција