Си инсталирале машина за сладолед дома од 8.200 евра: Викторија Бекам не јаде благо

Фото: Instagram

Викторија и Дејвид Бекам наводно инсталирале машина за сладолед во својот дом, која чини околу 8.200 евра.

Имено, двојката го купила овој уред од американскиот синџир за брза храна „Венди“ и го сместиле во нивниот дом во Котсволд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham)

Според „The ​​Sun“, парот наводно морал да ги искористи врските и познаниците за да ја сместат машината за сладолед во нивната куќа, и покрај фактот дека не е вообичаено некој да има такво нешто во својот дом.

Сè уште не е познато дали двојката искеширала голема сума на пари за овој уред или бил подарок од милијардерот Нелсон Пелк…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот