ШВЕРЦЕРИ СО ДОКУМЕНТАРЕЦ: Нека знаат со кого си имаат работа (ВИДЕО)

Навивачката група Шверцери на својот Јутјуб канал, по повод 30 години од создавањето на оваа навивачка група, објави документарен филм.

Во 30-минутниот документарец тие споделуваат искуства од минатото, почнувајќи од формирањето, каде зборува и Артан Груби како еден од основачите, инцидентот на Кале (февруари 2011) кој го именуваат како најголема победа за Шверцери, а заврши со повеќе повредени лица меѓу кои имаше и со убодни рани од нож, па се до Саздо кого го именуваат како „момчето од црвените“.

„Секогаш ќе е*еме црвени – Нека знаат со кој си имаат работа.“, може да се слушне во видеото, во кое тие и нагласуваат дека осудените за убиството на Саздо добиле „незаслужена казна“.

Прочитајте и...  Радев повика на смирување на страстите, да не се интегрира билатералниот проблем во ЕУ

Поврзани вести

Повеќе од 1.300 луѓе биле погрешно информирани дека се позитивни на ковид-19

И.И.

Хрватски пратеник сподели фотографија од жени наредени пред Зара, била лажна, но не толку далеку од вистината

Слободен печат

ВИДЕО: Трамп одржа уште една новинарска лекција: Никогаш не зборувајте на претседателот на таков начин

И.И.

Вандализам во Охрид: Оштетен споменикот на жртвите од несреќата на бродот „Илинден”, МНР со осуда на инцидентот

Слободен печат

Тројца странски државјани уапсени на Косово во врска со убиство во Босна и Херцеговина

Илинка Иљоска

Заев под „вкрстен“ оган

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian