Шверцери на марихуана уапсени кај Стар Дојран - Слободен печат

Шверцери на марихуана уапсени кај Стар Дојран

Вчера на граничниот премин Стар Дојран уапсени се Е.М. и Е.Х., двајцата од гостиварското село Долна Бањица. Тие се осомничени дека се обиделе преку граница да пренесат марихуана. Дрогата, според полицијата била сокриена во камион кој го управувал Е.М. При детална царинска контрола во возилото се пронајдени 20 кеси со марихуана.

Прочитај повеќе

Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово

Слободен печат

Тепачка во соба во тетовската болница

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал

Во Битола повредени двајца пешаци

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Tриесетина стари предмети имало во кабинетот на Вангеловски

Остави Коментар

8 − four =

Прочитај повеќе

За предметите кои биле чувани во фиока кај Вангеловски известено е ОЈО

МИА Агенција

Кај Блаце уапсени лажни Израелци

Горан Наумовски

Пронајдена дрога во дворот на тетовскиот затвор

Горан Наумовски

Штипскиот затвор се поднови со мебел

МИА Агенција

Албански државјанин шверцувал дрога во земјава

МИА Агенција

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Слободен печат