-6.1 C
Скопје

Шварцман ќе биде првиот противник на Ѓоковиќ на завршниот Мастерс

Првиот тенисер на АТП ранг листата ќе игра против Аргентиневот во првото коло од групата „Токио 1970“ на завршниот Мастерс во Лондон.

Дуелот помеѓу Ѓоковиќ и Шварцман ќе се игра во понеделник од 15 часот. Во последните пет дуели на овие двајца тенисери, сите завршија со победа на Ѓоковиќ, а годинава играа два пати, на Австралија Опен и во финалето на Мастерсот во Рим.

Истиот ден од 21. часот ќе се игра и вториот натпревар од групата помеѓу Данил Медведев и Александер Зверев кои играа во финалето на Мастерсот во Париз кога славеше рускиот тенисер.

Завршниот Мастерс во Лондон ќе започне во недела со натпреварите од групата „Лондон 2020“. Во првиот дуел ќе играат Доминик Тим и минатогодинешниот победник Стефанос Циципас. Во вториот натпревар ќе играат Рафаел Надал и Андреј Рубљов.

Прочитајте и...  Австралија ги одби сите барања на Ѓоковиќ!

Поврзани вести

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат

Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Слободен печат

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

Слободен печат

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат

Остави Коментар