7 C
Скопје

Шварценегер ќе стане дедо: Неговата ќерка го очекува првото дете со актерот Крис Прат!

Познатиот „Терминатор“ конечно ќе стане дедо! Ќерката на познатиот актер и бодибилдер Арнолд Шварценегер, Кетрин Шварценегер, го очекува своето прво дете со познатиот актер Крис Прат, објави сајтот E!News.

Познатиот пар на почетокот ја криеше врската подалеку од очите на јавноста, а откако Крис го освои срцето на Шварценегер повикувајќи го да вежбаат заедно, тој ја запроси Кетрин со негов благослов.

Парот направи скромна венчавка во кругот на најблиските, минатата година во јуни.

Крис веќе има еден син од претходниот брак со Ана Фарис, 7-годишниот Џек Прат.

Прочитајте и...  Најубавите цитати на нобеловката Тони Морисон: Не молете никого за било што, особено не за љубов!

Поврзани вести

Виц на денот: Бебе

Слободен печат

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Слободен Печат

ФОТО: Северина и пркоси на зимата во костим за капење

Слободен печат

Пријанка Чопра прозборе за првата средба со нејзиниот сопруг: Искрено, ме шокираше со својата дрскост

Слободен Печат

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Слободен Печат

Остави Коментар