Шварценегер се извини за сексуалното вознемирување на неколку жени: „Немам изговор, згрешив“

Во претстојната документарна серија на Нетфликс, „Арнолд“, актерот и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер се извини за сексуалното вознемирување на неколку жени во минатото, пишува „Ролинг Стоун“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Имено, пет дена пред изборите за гувернер во Калифорнија во 2003 година, „Лос Анџелес Тајмс“ објави извештај во кој шест … Продолжи со читање Шварценегер се извини за сексуалното вознемирување на неколку жени: „Немам изговор, згрешив“