Швајцарец тешко повреден при пад од височина на Матка

Дваесет и двегодишниот Г. С. од Швајцарија се здобил со тешки телесни повреди при пад од два метри височина во Матка.

Како што соопшти МВР, случајот утрово во 08.40 часот во СВР Скопје бил пријавен од Ургентниот центар при Комплекс клиники „Мајка Тереза” каде повреденото момче вчера било донесено со тешки телесни повреди.

Се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Тетовка нападната од својата снаа

Прочитај повеќе

Тетовка нападната од својата снаа

Слободен печат

Жител на Неготино физички нападнал 20 години помлад сограѓанин

Слободен печат

Прегазен пешак во Чаир, констатирани тешки телесни повреди

Слободен печат

На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

Слободен печат

Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Слободен печат

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат