Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Со најдобрата македонска репрезентација го оствари најголемиот успех на европските шампионати.

Поранешниот македонски селектор има нов клуб во тренерската кариера, станува збор за катарскиот прволигаш Ал Рајан.

Сезонава Ал Рајан се наоѓаше на петтото место со осум бодови, три помалку зад водечкиот Ал-Араби.

Звонко Шундовски ретходно на клупски план ги водеше уште Пелистер, Металург и романските екипи Констанца, ЧСМ Букурешт и Доброгеа Суд.

Потсетување дека со нашата најдобра репрезентација го оствари најголемиот успех на европските шампионати освојувајќи го петтото место.

Исто така беше селектори и на селекцијата на Израел во периодот од 2017-2018 година.

Прочитајте и...  Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Прочитај повеќе

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат

Пол позицијата за шампионот, Хамилтон најдобар на дождливите квалификации

Слободен печат