Што се случува со Металург, „сино-белите“ не можат ни против Тиквеш

И четврти пораз за тимот од Автокоманда во македонската ракометна Суперлига/Фото: facebook.com/rkmetalurgofficial/

Во новата сезона од македонската Супер лига Металург од стартот на натпреварувачката сезона 2021/22 реди само порази.

Клубот од Автокоманда кој во минатото секогаш претендираше за висок пласман во шампионатот, сезонава резултатите не се најдобри.

Играчите на тренерот Иван Марковски загубија и во четвртото коло овојпат од составот на Тиквеш со 21:19.

На табелата Металург заедно со новајлијата Скопје 2020 се на дното во генералниот пласман единствени без победа.

Тиквеш 2014 – Металург 21:19 (11:13)

Тиквеш 2014: Стојаноски, Кондев 5, Лазов 1, Дрогришки 1, Велков, Гичев, Соколов, Темелкоски, Гошевски, Трпчевски 2, Окардов 1, Симиќ 1, Трајковски 1, Јанчев 9.

Металург: Дупјачанец, Бардаковски, Брестовац, Петров 1, Петковски 5, Субашевски, Хорват 2, Рибеиро 3, Лазаревски, Озтурк 2, Митиќ, Каковски 5, Маркоски, Мане 1.

Вардар 1961 подобар во пресметката против Е. Пелистер

Видео на денот